Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Masonų atsiradimas

Masonų atsiradimas

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Principai ir veikla. Masonų kilmė. Ložės ritualai. Ložės pavadinimas. Masonai Europoje. Masonai šiandien. Masonai Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Frankmasonių ordinas, kurio atsiradimo istorija apipinta įvairiom legendom, o dokumentiniai duomenys apie šį fenomeną ypatingai skurdūs, kildinamas iš labai kuklaus XVIII a. pradžios Londono klubo. Mokslinė kritika sunkiai priėmė net patį jo įkūrimo faktą: iki pat šių dienų masonų istorikai pasiklysta fantastinių hipotezių labirinte. Tiesa, mūsų laikais niekam neateina į galvą pasakoti apie Nojaus laikų Masonų ložę arba ieškoti jos ištakų senovės graikų misterijose. Masonai greitai paplito po visą Europą.
Tos organizacijos idealai susiformavo veikiami šviečiamojo amžiaus ideologijos. Masonai propagavo lygybės, laisvės, tautų brolybės idėjas, skelbė religinę toleranciją, smerkė pasaulietinį ir religinį despotizmą, politinį šovinizmą, klasinį visuomenės susiskirstymą. Revoliucinio kelio jie nepripažino, kėlė utopinę mintį, kad pasaulis taikiai pereis į pasaulinės brolybės karaliją. Jų ideologiją atitiko ir uždara, konservatyvi organizacijos struktūra, kurioje buvo daug simbolikos, ceremonialumo, mistikos1.
Masonų ideologijoje ir filosofijoje nėra vietos Dievui. Savo santykius ir ryšius masonai nustato tarp žmonių, t. y. horizontaliu lygiu, bet išbraukia ir nepripažįsta vertikalaus santykio tarp žmogaus ir Dievo. Masonai daro daug puikių praktinių darbų, užsiima labdara, steigia fondus, padeda vargšams, plėtoja kultūrą, remia universitetus. Bet visa tai daro horizontaliuoju lygmeniu. O žmogus vis dėlto yra dvasinga būtybė, nepriklausomai nuo išpažįstamos religijos turi aukštesnių dvasinių poreikių. Ir visai nepriklauso, ar jį sukūrė Dievas, ar, kaip marksistai sako, jis pats sukuria dievą. Masonų atsiradimas susijęs su viduramžių amatininkų ir brolijų gildijomis. Anglijoje, iš kur ir kildinama Masonų Ložė, pirmieji amatininkų cechai atsirado dar XII amžiuje, nors jų judėjimo epogėjumi laikomas XV amžius, kai amtininkų susivieninjimai darė didžiulę įtaką miestų, o vėliau ir valstybių visuomeniniam gyvenimui. Patys stambiausi cechai turėjo teisę siųsti savo atstovus į miesto tarybą ir netgi dalyvauti parlamento rinkimuose.
Europoje amatininkų gildijos buvo trijų pakopų: pirma cechų grupė galėjo siųsti į miesto tarybą šešis atstovus, antros grupės – keturis, trečios grupės – tik du. Tuo metu cechai jau turėjo nuosavus namus, prieglaudas ir iš tokių susivienijimų tarpo, laikui bėgant, išsiskyrė talentingi ir veiklūs asmenys, kurie vėliau tapo stambiais fabrikantais ir verslininkais. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Dydis12.11 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Masonu atsiradimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais