Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Holokaustas (3)

Holokaustas (3)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Holokausto pradžia. Arijų rasė. Nacių neapykanta žydams. Kiti holokausto baisumai. Holokaustas Lietuvoje. Didžiausios žydų žudynių vietos Lietuvoje. Išvados.

Ištrauka

Holokaustas – žydų religinės apeigos, kurių metu auka yra sudeginama. Tuo pačiu žodžiu žydai pavadino savo tautos genocidą.
Per amžius kai kurie žmonės nekentė žydų ir juos persekiojo. Tai vadinama antisemitizmu. Šiurpi to kulminacija pasiekta 1933-1945m. Vokietijos nacių partija specialiai tam įrengtose koncentracijos stovyklose nužudė daugiau kaip šešis milijonus Europos žydų. Dar tūkstančiai neteko namų, turto ir buvo ištremti. Šis masinis tautos naikinimas vadinamas holokaustu.
Holokaustas buvo valstybės remiamas, nuoseklus Europos žydų persekiojimas, vykdomas nacistinės Vokietijos, bei jos sąjungininkų.
1933m.A.Hitleris tapo Vokietijos vyriausybės vadovu. Tuo pat metu jis vadovavo Nacionalsocialistų Vokiečių darbininkų partijai. Tais pačiais metais ir buvo pradėta vykdyti rasistinės, bei holokausto ideologijos. Holokausto metu be žydų taip pat buvo numatyta sunaikinti čigonus, žmones su negalia, Jehovos liudytojus, homoseksualistus.
Naciai tikėjo, kad vokiečiai esą aukštesnioji rasė ir kad ji kovoja su žemesnėmis rasėmis dėl išlikimo. Žydus čigonus, bei neįgalius žmones jie laikė rimta biologine grėsme Vokiečių ( arijų ) rasės išlikimui. Terminas arijai pirmiausia apibūdina tautas kalbančias Indoeuropiečių kalba. Naciai iškreipė jo prasmę taip, kad jis tiktų rasistinėms idėjoms pagrįsti. Tuos kas buvo germaniškos kilmės jie laikė esant grynakraujis arijų giminės atstovais, o ši rasiniu požiūriu esanti aukštesnė. Pagal nacius tipiškas arija turi būti šviesiaplaukis, mėlynakis, aukštas.
Nacių neapykanta pirmiausia nukrypo į žydus, kurių Vokietijoje buvo 600 000. Hitleris teigė, kad žydai nepriklauso net "žemesniajai" rasei, jie esą tiesiog ne žmonės. Jis skelbėsi pasaulio gelbėtoju nuo "žydų pavojaus", o tą pavojų suprato kaip visų žydų sunaikinimą. Antrasis pasaulinis karas sudarė galimybę Hitleriui vykdyti savo pasibaisėtinus planus.
Naciai skleidė propagandą kaltindami žydus už Vokietijos ekonominę krizę, bei pralaimėjimą Pirmajame Pasauliniame kare.1933 m. įsigalioję Vokietijos įstatymai privertė žydus palikti tarnybas valstybinėse įstaigose, universitetuose, bei teismuose.1937-1939 m. buvo priimti įstatymai pagal kuriuos žydai negalėjo lankyti viešųjų mokyklų, vaikščioti į kinus teatrus, vykti į kurortus ar vaikščioti tam tikrose Vokietijos miestų gatvėse. Tais pačiais metais žydai buvo išstumti iš Vokietijos ekonominio gyvenimo: naciai arba konfiskuodavo žydų verslą ir nuosavybę, arba priversdavo juo pusvelčiui tai parduoti. Užėmus gyvenamąją vietovę nacistai tuojau surašydavo ten gyvenančius žydus. Ne gana to žydai būdavo priversti gyventi getuose ir vaikščioti prisisegus geltonos spalvos žvaigždę, reiškiančią, kad jie yra žydai.
1933-1939 m. apie pusė Vokietijos ir du trečdaliai Austrijos žydų emigravo iš Vokietijos į Jungtines Amerikos Valstijas, Lotynų Ameriką, kitas Europos šalis, kur į žydus nebuvo žiūrima kaip į "žemesniąją" rasę. Nacių valdžioje pasiliko tie, kas neįstengė gauti vizų, nesusirado pagalbininkų šalyse į kurias ketino vykti arba neturėjo pinigų ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Dydis12.61 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Holokaustas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Kauno šv. Mato vidurinė mokykla / 8 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais