Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Dž. Viko ciklinė istorinio proceso teorija

Dž. Viko ciklinė istorinio proceso teorija

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Trumpa Dž. Viko biografija. Renesanso pasaulėžiūra ir Dž. Viko istorijos filosofija. Dž. Viko teorija. Trys istorijos amžiai. Istorija, mitai, kalba. Viko civilizacijų pasikeitimo dėsnis (Ricorso dėsnis).

Ištrauka

XVIII a. minties cirkuliacija tarp Europos šalių tapo aktyvesnė ir intensyvesnė. Formavosi kosmopolitinė inteligentija, puoselėjusi universalius, antitautinius XVII a. filosofijos idealus. Nepaisant to, šiame šimtmetyje toliau vyko tautinė filosofijos sklaida – įvairios Europos tautos akivaizdžiai linko prie skirtingų filosofijos tipų. Būta trijų pagrindinių Apšvietos filosofijos tipų: anglų, prancūzų, kuri ir toliau neatsižadėjo populiarizacijos, ir vokiečių, kuri buvo veikiau mokyklinio pobūdžio. Kai kurios kitos Europos šalys, tarp jų ir Lenkija, gana aktyviai reiškėsi šio laikotarpio filosofijoje, tačiau savarankiško tipo nesukūrė. Italija XVIII a. filosofijoje apskritai nesuvaidino jokio vaidmens, nekalbant apie netikėtai pasirodžiusį, vienišą iškilų Giambattistą Vico (1688 – 1744), kuris šiandien laikomas Naujųjų amžių istorijos filosofijos kūrėju.
Dž. Viko – italų buržuazinis filosofas, sociologas, Neapolio universiteto profesorius. Jis – istorinės apytakos teorijos kūrėjas. Be to, klasikinės istorijos filosofijos pradžia paprastai laikoma Dž. Viko knyga "Naujojo mokslo apie bendrąją tautų prigimtį pagrindai". Vico veikalas "Naujasis mokslas" susideda iš 5 knygų: 1. Apie pagrindų išaiškinimą; 2. Apie poetinę išmintį; 3. Apie tikrojo Homero suradimą; 4. Apie tolydžią tautų raidą; 5. Apie žmogiškųjų dalykų sugrįžimą tautoms atgimstant. Ši knyga tarsi susieja Antikos cikliškumo ir šiuolaikinės istorijos nuosmukio teorijas.
Darbo tikslas – atskleisti Dž. Viko ciklinę istorinio proceso teoriją.
Darbo uždaviniai:
trumpai papasakoti Viko biografiją;
apibūdinti epochą, kurioje veikė Viko;
atskleisti Dž. Viko teoriją;
aptarti Dž. Viko ricorso dėsnį.
Jis gimė ir beveik visą gyvenimą praleido Neapolyje. Tėvas buvo neturtingas knygų pardavėjas. Mokslai jam sekėsi puikiai. Iš esmės Viko buvo savamokslis, kadangi mokyklą ne kartą teko mesti, o kai 1685 m. įstojo į Neapolio universiteto teisės fakultetą, tik kartą pasirodė auditorijoje. Jis ėmėsi savarankiškų studijų, tačiau studijos nepaskatino pasirinkti juristo karjeros. Kai Neapolio universitetas paskelbė retorikos dėstytojo konkursą, ryžosi jame dalyvauti ir gavo vietą, kuri nuo 1699 m. laidavo jam kuklų pragyvenimą. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Dydis21.78 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasHumanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Dz. Viko cikline istorinio proceso teorija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių Universitetas
Pasidalink su draugais