Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Rašto kilmė

Rašto kilmė

  
 
 
123456789
Aprašymas

Rašto kilmė ir rašto raidos pakopos. Raštas ir knyga senovės Egipte. Raštas ir knyga Mesopotamijoje. Senosios Europos tautų rašto sistemos. Senovės rašto sistemų iššifravimas. Fonetinis raštas.

Ištrauka

Manoma, kad patys seniausieji bendravimo ženklai išplito kartu su homo erectus prieš porą milijonų metų, gal būt net daugiau metų. Pirmuosius žingsnius į rašto sukūrimą žmogus žengė dar prieš 20 – 30 tūkstančių metų.
Žinioms perduoti pirmykščiai žmonės naudojo įvarius daiktus, kurie simbolizavo tam tikras reikšmes, sąvokas, ar net mintis. Tai vadinama daiktaraščiu. Pavyzdžiui, jeigu viena gentis norėdavo paskelbti karą kitai genčiai, tai jai siųsdavo kardą ar strėlę. Tačiau norint paskelbti taiką, buvo siunčiama žalia šakelė, kuri paprastai reikšdavo taiką. Tą patį reikšdavo ir Šiaurės Amerikos indėnų tabako maišelis. tačiau kartais daiktaraščiu buvo reiškiamos ir labai sudėtingos mintys. Antai labai paplito krivulės. Jomis, kaip įgaliojimo simboliu, nešini pasiuntiniai kviesdavo gentainius į susirinkimus, į karą. Krivulių būta visokių : iš medžio nudrožtų, kartais iš akmens ar net metalo.
Taip pat pirmykštėse tautose buvo paplitęs ir mazgaraštis. Dar ir dabar Peru valstybėje indėnų piemenys naudojasi skaičiavimu virvutėmis, kad prisimintų kiek turi galvijų savo bandoje. Skirtingos spalvos virvutės reiškia skirtingus galvijus. Pietų Amerikoje labai dažnai pranešimus perduodavo mazginiais – kipais, ( skirtų sudėtingiems pranešimams perduoti ) padarytais iš įvairių spalvų virvelių. "Užrašo" esmę lėmė mazgo forma ir virvelės spalva. Paprastas mazgas reiškė - 10, dvigubas – 100. Jais buvo galima perduoti ne tik skaičius, bet ir žodžius.
Šiaurės Amerikos indėnų algonkinų ir irokėzų vampum raštas yra giminingas kipu raštui. Čia taip pat buvo taikomas spalvų derinimo principas. Vampumai – tai juostos, sumegztos iš virvučių su suvertomis ant jų dailiai poliruotomis kriauklėmis. Vietoj mazgų buvo veriami įvairiaspalviai kiaukutai, surinkti upių pakrantėse. Kiekvienas spalvų derinys reikšdavo tam tikrą turinį.
Vampum raštu naudojasi ir negrai zulai ( inivadi raštas). Taipogi yra žinoma apie laiškus, kuriuos sudarė skirtingos dalys, kaip pavz.: varlė, paukštis, ir pelė. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Dydis11.2 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Rasto kilme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Klaipėdos r. Endriejavo vidurinė mokykla / 1 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais