Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Pasaulinių karų reikšmė

Pasaulinių karų reikšmė

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Pirmasis pasaulinis karas. Antrasis pasaulinis karas.

Ištrauka

Žinomi istorijos įvykiai palietė visą pasaulį. Dauguma valstybių ilgus metus kovojo dėl įsitvirtinimo pasaulyje, tačiau kovojo ne tik dėl to, kad įsitvirtintų, bet ir tam, kad išsikovotų kuo didesnes teritorijas pasaulyje. Vargu ar dabar bent kas nors įsivaizduoja, ką tuo metu išgyveno žmonės, ką jie jautė širdyse, kai mirtis juos paliesdavo visai be priežasties, ar kaip jauni vaikai netekdavo aiškiai matant, kaip be gailesčio juos nužudo, tiesiai prieš jų akis. Toks siaubas dominuodavo visuose – mažesniuose ar didesniuose karuose.
Prisiminus įvykius dar iki 1914 metų, turbūt kiekvienas istorikas pasakytų, kad vykdavo tik "maži karai", kurie nepadarė nė pusės tiek žalos, kaip du didieji pasauliniai karai. "Mažųjų karų" trukmė matuojama mėnesiais ar net savaitėmis ( pavyzdžiui, 1866 metų karas tarp Prūsijos ir Austrijos). Nuo 1871 iki 1914 metų Europoje apskritai nebuvo karų, kuriame didžiųjų šalių armijos būtų peržengusios priešiškos šalies sieną, nors Tolimuosiuose Rytuose Japonija kariavo su Rusija ir sutriuškino ją 1904 – 1905 metais paspartindama Rusijos revoliuciją.
1914 -1945 metais istorikai be abejo patvirtino, kad Europą užgožė juodasis debesis. Komunistinių ir fašistinių režimų siaubai, prisidėję prie totalinių karų baisybių, sukėlė didelio mąsto žudynes, vargus ir sunkius išgyvenimus. Žvelgiant iš arčiau, reikia paminėti, kad Europai niekas neprilygo galia ir garbe. Europiečiai nuolat lyderiaudavo beveik visose gyvenimo srityse: moksle, kultūroje, ekonomikoje ir t.t. Savo kolonijinių imperijų ir užsienio prekybos kompanijų dėka Europa dominavo visame pasaulyje. Tačiau vis tik viskas buvo prarasta. Europos politinė svarba smarkiai sumenkėjo, karinė ir ekonominė galia buvo nustelbta, o kolonijų ji jau nebepajėgė išsaugoti. Viskas išnyko be pėdsakų, tarsi to niekad nebuvo. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis14.48 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pasauliniu karu reiksme [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno Radvilėnų vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais