Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Levas Karsavinas

Levas Karsavinas

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Levas Karsavinas. Biografija ir veikla. Kūryba. Svarbiausios L. Karsavino idėjos. Veikalai. Parašyti lageryje. Apie Levą Karsaviną šiandien.

Ištrauka

Šiandieninis mūsų mąstymas atskleidžia savireliginį pagrindą – žmogaus natūralų norą būti asmenybe – tai krikščioniško idealo ir žmogaus traukos prie Dievo gęstantis atšvaitas. Visas L. Karsavino minčių ratas ir šiandien turi išliekamąją vertę. Asmenybės problema, net po pusės amžiaus priespaudos, tebėra svarbiausia dvasinė problema. L. Karsavinas , kaip laisvę mylinti asmenybė, priešindavosi bet kokiam diktatui, pasirinkdavo judėjimą prieš srovę ir prieštaravo minties stagnacijai.
Levas Karsavinas – tai rusų filosofas, istorikas medievistas, kultūros istorikas, poetas. Jo tėvas Platonas Karsavinas buvo vienas rusų baleto kūrėjų, o motina – rašytoja.1906 m. jis baigė Petrapilio (Petrogrado) universiteto Istorijos filosofijos fakultetą. Dar studentas būdamas gavo aukso medalį už savo darbą "Sidonijus Apolinarijus – V a. kultūros atstovas". Karsavinas buvo profesoriaus I. M. Grevs mokinys, kuris jį pakreipė į viduramžines Vakarų Europos studijas. 1908 – 1912 metais jis paskelbė visą eilę straipsnių apie pranciškonus. 1910 – 1912 m. Levas buvo pasiųstas į Italiją rinkti medžiagos magistro darbui "Religinio gyvenimo bruožai Italijoje XII – XIV a." Grįžęs į Petrapilį, jis 1916 m. apgynė savo disertaciją Petrapilio universitete ir tapo profesoriumi, o nuo 1912 m. iki 1922 m. dėstė istoriją įvairiuose Petrapilio institutuose ir universitetuose. Tuo metu jis išleido pirmąjį leidinį ne apie istoriją ir pavadino jį "Sielai naudingi pamąstymai apie Dievą, taiką, Žmogų, blogį ir 7 mirtinos nuodėmės". Vykstančius Rusijoje revoliucinius procesus L. Karsavinas perimdavo savaip – per religinę pasaulėjautą. Ryškų poslinkį į Dievą sąlygojo tai, kad naujojoje Rusijoje Stačiatikių Bažnyčia iš karto tapo represuojama. Dar 1918 metais L. Karsavinas aktyviai palaikė naujojo kankinio metropolito Venjamino veiksmus – išsaugoti bažnytines vertybes, kurias naujoji valdžia pradėjo masiškai konfiskuoti arba naikinti. 1918 – ųjų Velykų savaitę Petrogrado metropolitas Venjaminas palaimino profesorių Levą Karsaviną kartu su keliais pedagogais įkurti slaptą "Rusijos pasauliečių broliją Bažnyčiai ginti". Ji turėjo organizuoti pasipriešinimą visoms bolševikų pradėto Bažnyčios prievartavimo formoms. Taip Karsavinas tuojau pat atsidūrė sostinės religinio gyvenimo centre. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis180.59 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Levas Karsavinas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus Tuskulėnų vidurinė mokykla / 11 Klasė/kursas
  • Jasiūnas
Pasidalink su draugais