Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Tatuiruočių istorija

Tatuiruočių istorija

  
 
 
123456789
Aprašymas

Tatuiravimosi atsiradimas. Tatuiruotės gentyse. Tatuiravimas ir krikščionybė. Tatuiruotės kelias į Europą. Tatuiruotės reikšmė. Išvados.

Ištrauka

Dar iki architektūros, muzikos ir tuo labiau madų atsiradimo, mūsų protėviai puošė savo gyvenvietes piešiniais ant uolų, o kūnus – tatuiruotėmis. Sunku pasakyti, kada pirmą kartą ant žmogaus kūno atsirado tatuiruotė, tačiau mokslininkai spėja, jog tatuiruotės istorija tęsiasi keliasdešimt tūkstančių metų, gal net 60 tūkstančių. Archeologiniai duomenys mažai ką gali patikslinti, mat jei ir randami senovės žmonių kaulai, tai odos audiniai jau būna seniai sunykę. Seniausios tatuiruotės rastos tiriant Egipto piramides. Ant 4 tūkst. metų senumo mumijos odos galima buvo nesunkiai įžvelgti įvairius piešinius, tatuiruotes.
Tatuiravimosi, kaip papročio atsiradimo priežastys taip pat nėra aiškios. Realiausia hipotezė – tai loginė pažanga, prasidėjusi nuo savaiminių odos sužalojimų, atsitiktiniai gautų akmens amžiaus žmonių. Žaizdos ir kraujo susikaupimai susiliedavo į įvairiausius randus, kurie išskirdavo jų savininkus iš kitų genties narių. Tai dažniausiai buvo drąsaus kario ir gero medžiotojo ar žynio ženklas, kuris taip pat turėdavo ir magišką reikšmę. Laikui bėgant protėvių šeimos išplisdavo ir susidarydavo mažos organizuotos bendruomenėlės, kurių nariams jau specialiai ant odos buvo daromi ženklai, kurie turėjo tam tikrą reikšmę vienos visuomeninės grupelės viduje.
Bendruomenės vystimasis, kurio pasekmė buvo susijungimas į gentis, padarė tatuiruotę vienijančių faktoriumi, kuri rodė priklausomybę vienai iš genčių. Tai primityvi simbolių kalba, susidedanti iš paprotinių-magiškų ženklų. Tolimesnis vystymas vyko totemizmo laikais, kai gentys skaidėsi pagal gimines ir turėjo atskira dvasią-protėvį, saugojantį giminę. Tatuiruotė buvo nepakeičiamas būdas tai parodyti ir būtent šiuo metu ji galėjo pereiti iš masinės į elitinę. Tatuiruodavosi karo vadai, žyniai ir giminių vyriausieji. Kai kuriose vietinių kultūrose tatuiravimas užima svarbią vietą rituale, kurio metu pereinama iš paauglystės į pilnametystę. Tatuiruotės atliko ritualinį vaidmenį, buvo padėties ir rango žymenys, religijos ir dvasinio atsidavimo simboliai, drąsos, seksualinių pagundų dekoracijos, meilės, bausmės, įsipareigojimų, vaisingumo ženklai, išskirtinumo žymė, amuletai ir talismanai, apsauga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Dydis14.81 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tatuiruociu istorija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • L. Nevinskaitė
Pasidalink su draugais