Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Lietuvos ir Rusijos santykiai

Lietuvos ir Rusijos santykiai

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas: pažvelgti į kaimynių valstybių, būtent Lietuvos ir Rusijos santykių perspektyvą. Lietuvos ir Rusijos santykių pagrindinės problemos nuo 1990 metų. Rusijos kariuomenės išvedimas iš Lietuvos. Kaliningrado tranzito klausimas. Ekonominė Lietuvos priklausomybė nuo Didžiosios kaimynės. Lietuva - Euroatlantinės organizacijos - Rusija. Istorija šiandien. Istorinis palikimas šiandien. Didžiųjų ir mažųjų valstybių santykius lemiantys veiksniai. Išvados.

Ištrauka

Valstybės norėdamos vystyti sėkmingą užsienio politiką yra priverstos bendradarbiauti it palaikyti gerus santykius su savo kaimynėmis valstybėmis. Lietuvą supa Baltarusija, Lenkija, Latvija ir Rusijos dalis (Kaliningrado sritis). Didžiausią grėsmę nuo XVIIa. kelia Rusija. Užtenka prisiminti Carinės Rusijos viešpatavimą Lietuvoje ir vykdomą rusifikacijos politiką, abiejų pasaulinių karų metu bandymą Lietuvą įtraukti į savo imperiją, bei 50 metų trukusią aneksiją.
Rusija nori turėti platesnį priėjimą prie Baltijos jūros, arba sukurti hiterlandą Sankt Peterburgui. Akivaizdu, kad temos aktualumas yra reikšmingas ne tik istorijos tyrinėtojams, bet ir kiekvienam išsilavinusiam žmogui, kuris privalo žinoti kokios yra kaimyninių valstybių keliamos grėsmės ar teikiami privalumai.
Tad šiam darbui yra keliami tokie uždaviniai :
1. Išanalizuoti mokslinę literatūra pasirinkta tema.
2. Išryškinti pagrindinių santykių problemų tarp Rusijos ir Lietuvos sprendimų būdus.
3. Aprašyti veiksnius, kurie lemia didžiųjų ir mažųjų valstybių santykius.
4. Nustatyti kaip Lietuvos istorijos atgarsiai atsiliepia šiandieniniams santykiams tarp Lietuvos ir Rusijos tarptautinėje ir vidaus arenoje.
Tikslas – pažvelgti į kaimynių valstybių, būtent Lietuvos ir Rusijos santykių perspektyvą.
Referato tipas - probleminis referatas, nes stengiausi referate išdėstyti priežasčių –pasekmių struktūras, ir nagrinėdama atsakyti į klausimą "kaip", o išvadose į klausimą kodėl ir kaip būtu galima spręsti vieną ar kitą problemą.
1990m.vasario 24d. Įvyko rinkimai į Lietuvos sovietinę Aukščiausiąją Tarybą. Kadangi jie vyko demokratinėmis sąlygomis, absoliučią balsų daugumą laimėjo Lietuvos Sąjūdžio atstovai. Taigi formaliai Sovietinė valdžios institutas tapo faktine demokratine Lietuvos žmonių atstovybe. Nuo tos atstovybės sprendimų priklausė tolesnis Lietuvos nacionalinio judėjimo likimas.
Lietuvai tuo metu buvo du keliai vienas- vadinamasis konstitucinis. Dar 1990 metais vasario 7 dieną senoji sovietinė Lietuvos Aukščiausioji Taryba buvo priėmusi nutarimą dėl 1940 metų deklaracijų, pagal kurias Lietuva įstojo SSSR, neteisėtumo. Nutarime Sovietų Sąjungai siūlytą " pradėti dvišales derybas dėl Lietuvos valstybės nepriklausomybės atstatymo". Nors Maskva tuo metu į tą pasiūlymą niekaip nesuragavo, nebejotina, kad einant tuo keliu Lietuvai savo nepriklausomybės atgavimą būtų tekę spręsti akis į akį su Maskva pagal 1990 metų kovo 15 dienos SSSR liaudies deputatų suvažiavimo priimta "atskyrimo įstatymą" . ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis14 puslapių 
Dydis21.87 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvos ir Rusijos santykiai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 14 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Domarkas
Pasidalink su draugais