Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Impresionizmas (8)

Impresionizmas (8)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Impresionizmas tapyboje. Žymiausi impresionizmo menininkai. Impresionistinis peizažas. Impresionizmas literatūroje ir muzikoje. Išvados.

Ištrauka

Kas yra impresionizmas? Apibūdinti impresionizmą nėra lengva. Tai viena iš XIX a. pabaigos Vakarų meno srovių. Pirmiausiai ji susiformavo prancūzų tapyboje kaip priešprieša soloniniam akademizmui; vėliau reiškėsi daugelio Europos šalių dailėje, literatūroje, muzikoje, teatre. Susiformavo prancūzų tapyboje, vėliau reiškėsi literatūroje, muzikoje, teatre. Plito įvairiose Europos šalyse. Apie 1870 m. grupė prancūzų meninkų nutapė nemažai išgarsėjusių paveikslų. Savo šviesiuose, švelnių spalvų peizažuose ir Prancūzijos gyvenimo vaizduose jie bandė kurti laisvai, nevaržomai – kaip mes matome pasaulį. 1874 m. Paryžiuje įvyksta pirmoji dailininkų darbų paroda. Meno atstovai nesupranta naujo meno. Nusižiūrėję į vieno Monė kūrinio pavadinimą "Įspūdis. Saulėtekis" vienas kritikas, norėdamas pasišaipyti, grupę pavadina impresionistais. Taip atsirando ir impresionizmo terminas.
Impresionistams prireikė primygtinai ginti savojo meno principus. Jų paveikslų novatoriškumas ir ypatingas žavesys susilaukė įvertinimo tik po kelių dešimtmečių, kai patys dailininkai jau buvo pasenę. Dabar jų paveikslai labai vertinami ir priskiriami geriausiems pasaulio meno kūriniams.
Impresionistai turėjo du pagrindinius tikslus – vaizduoti modernų gyvenimą ir tapyti atvirame ore. Taigi, primiausia impresionizmas ir ėmė reikštis tapyboje. Impresionistai stengėsi atspindėti drobėje įspūdžių, kuriuos patirdavo stebėdami gamtą, realų gyvenimą, akimirkas. Jie tvirtino, kad joks dailininkas iki šiol nevaizdavo gamtos taip, kaip ją iš tikrųjų mato – visi daiktai paveiksluose būdavo vaizduojami vienodai tiksliai. Žmogaus akis aiškiai pamatyti gali tik nedidelę dalį daiktų, todėl impresionistai atsisakė ryškių kontūrų ir tamsių šešėlių. Jie vaizdavo ne tiek pačius daiktus, kiek juos supančią šviesą ir atmosferą, naudojo šviesias grynas spalvas, dažus ant drobės tepdavo lengvai, mažais į kablelius panašiais potėpiais. Į paveikslą žiūrint iš toliau, tokios šviesios dėmelės susiliedavo į reikiamą toną, sukurdavo šiltos vasaros dienos įspūdį.
Impresionistai naujai pažvelgė ir į paveikslo kompoziciją. Ankstesni paveikslai buvo kruopščiai apgalvoti, ramūs, todėl neretai veikiantieji asmenys atrodė tarsi tyčia pozuotų. Impresionistai komponavo paveikslą taip, lyg tai būtų atsitiktinai paimtas gabalėlis tikrovės. Dažnai paveikslo kraštas tarsi nukirsdavo žmogaus figūrą arba kokį nors daiktą. Savo paveikslams impresionistai neiškojo kokių nors intriguojančių reikšmingo turinio siužetų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis17.46 KB
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Impresionizmas (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • D. Kučinskas
Pasidalink su draugais