Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Istorinis humoras dienraščiuose "Lietuvos rytas" ir "Respublika"

Istorinis humoras dienraščiuose "Lietuvos rytas" ir "Respublika"

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas – palyginti 2 pagrindinius Lietuvos dienraščius "Lietuvos Rytą" ir "Respubliką" istorinio humoro aspektu, apimant trijų mėnesių laikotarpį (2006 metų sausio pradžia – 2006 metų kovo pabaiga). Humoras straipsniuose. Humoras antraštėse. Humoras karikatūrose. Išvados.

Ištrauka

Šiandien juokiamės iš visko: iš kultūros, politikos, sporto ar kitokių gyvenimo aktualijų. Juokas visuomet kyla dėl nesusipratimo arba tiesiog ankstesnės situacijos nežinojimo. Ypatingai daug juoko kelia ankstesni laikai, todėl nenuostabu, kad šiandieninėje spaudoje paplitęs istorinis humoras.
Jau Antikoje didieji mąstytojai buvo nusprendę, kad juokas yra viena iš pozityvių emocijų, suteikianti pasveikimą nuo ligos ar tiesiog gerą nuotaiką. Tačiau viduramžių laikotarpiu, bažnyčios visuomenė ir ją palaikantys asmenys juokui buvo nelabai palankūs. Tiktai švenčių metu buvo galima kiek atviriau juokauti. O jau renesanso epochoje humoras vėl "atsigauna", nes XVI-XVII amžiuose vėl kartotos antikos humoro mintys. XX amžiaus pradžioje H.Spenceris juoką apibrėžė kaip energijos ir išsilaisvinimo priemonę. Tokia H.Spencerio pateikta nuostata dar aktuali ir šiandienos visuomenės humoro supratimui.
Tačiau dabar labiausiai istorinį humorą atspindi dienraščiai, kuriuose tiesiog apstu straipsnių istorinėmis, bet vis dar aktualiomis visuomenei temomis. Šiandienos humorą turbūt tiksliausiai apibrėžia straipsnis "Politikų silpnybės – masalas menininkams" , kurio paantraštėje drąsiai teigiama, kad "Pasaulyje seniai įprasta kandžiai pasišaipyti iš visuomenės vedlių paklydimų". Straipsnio citatoje randame tokius žodžius: "Juoktis – sveika. O juoktis iš valstybės vadovų – sveika valstybei". Atsižvelgiant į tai, kad valstybę kuria jos visuomenė, tiksliau tauta, galime apibendrinti, kad šiuolaikinio humoro didžiausią dalį sudaro juokimasis iš valstybės politikos. Taip pat sutinkame ir dar vieną tikslią tiesiog anekdotu jau virtusią citatą: "Kitą kartą H.Kohlis paklausė savo žmonos Hannelore, kokį vyrą ji labiau vertina: gražų ar protingą? "Nei vieną, nei kitą, aš myliu tik tave", - tokį atsakymą išgirdęs jis" .
Tačiau "kur kas didesnio drąstiškumo gali imtis dienraščių karikatūristai, nes jie šiais laikais vaizdu gali pasakyti tai, ko nedrįsta parašyti nė vienas reporteris" , - teigia žinomas piešėjas Martinas Rowsonas, pridurdamas, kad "politinės karikatūros, kurias skaitytojai kasdien regi dienraščiuose, neretai balansuoja ant įžeidimo ribos" . Taigi pastebime, kad humoras aktualus šiandieninėjė spaudoje ir išreiškiamas trimis pagrindinėmis formomis: humoras karikatūrose, humoras straipsnių tekste ir humoras straipsnių antraštėse. Iš tokių pagrindinių dalių sudarome savo darbo planą bei išsikeliame darbo tikslą – palyginti 2 pagrindinius Lietuvos dienraščius "Lietuvos Rytą" ir "Respubliką" istorinio humoro aspektu, apimant trijų mėnesių laikotarpį (2006 metų sausio pradžia – 2006 metų kovo pabaiga). Įgyvendinti šį tikslą padės šie uždaviniai:
1. Išsiaiškinti kokia humoro forma (karikatūros, antraštės, ar straipsnių tekstai) labiausiai dominuoja dienraščiuose;
2. Kaip skiriasi humoro publikavimas "Lietuvos Ryte" ir "Respublikoje;
3. Kokios dienraščių aktualijos labiausiai išjuokiamos;
Šiame darbe bus naudojami tokie metodai: pasakojamasis (dėstant medžiagą), lyginamasis – statistinis (lyginant dienraščių informaciją). Rengdamos darbą naudosimės publikuojamais straipsniais ir tiriamųjų dienraščių "Lietuvos Rytas" ir "Respublika". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Dydis21.07 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Istorinis humoras dienrasciuose Lietuvos rytas ir Respublika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 3 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais