Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Bendroji Renesanso kultūros charakteristika (3)

Bendroji Renesanso kultūros charakteristika (3)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Bendroji Renesanso kultūros charakteristika. Renesanso literatūra ir menas. Literatūra. Renesanso suirimas. Lotyniškoji literatūra. Praeities šaknų paieškos. Teisinės valstybės samprata. Lietuviškos raštijos užuomazgos. Išvados.

Ištrauka

Nemažai tyrinėtojų Renesansą laiko kaip milžinišką kultūrinę bangą, kilusią VIII a. prie Ramiojo vandenyno Kinijoje ir nuslūgusią XVII a. prie Atlanto vandenyno Europoje. Renesansas –tai ištisa epocha, kurios esminis požymis buvo asmenybės laisvės pajutimas, veržlumas bei subjektyvumas. Vienas žymus humanistas Leonas Batista Albertas savo veikale rašė, kad viskas kas sukurta žmogaus genijaus, prilygsta dievybei. Ši mintis ir tapo kelrode žvaigžde Renesanso epochos kūrėjams.
Aptariant Renesanso epochos savitumą būtina pakalbėti ir suprasti, kad šiuo laikotarpiu buvo taip pat daug reikšmingų įvykių pasaulio, Europos ir be abejo Lietuvos istorijoje. Todėl ir mėginsiu įsigilinti ir analizuoti tokias temas: lotyniškoji literatūra Lietuvoje ir Europoje, savo praeities šaknų paieškos, kas tai yra teisinė valstybė ir kokios buvo lietuviškos raštijos užuomazgos.
Renesansas- viena iš ilgiausių ir didingiausių epochų žmonijos istorijoje. Šis laikotarpis prasidėjo dar XIII a.pab. ir tęsėsi iki XVI a. Kaip daugelis žinome, šis laikotarpis siejamas su antikinės Graikijos kultūros sugražinimu, kitaip sakant atgimimu. Renesanso idėjos pirmiausiai išsivystė Šiaurės Italijoje, vėliau išplito po visą krikščionišką Europą. Antikos atgaivinimas neatsitiktinai prasidėjo Italijoje, antikinės Romos kultūros lopšyje - nes ne Graikija, bet Roma buvo didžiausio susižavėjimo objektas. Galima išskirti kelias pagrindines Renesanso susiformavimo priežastis:
Italijoje klestėjo laisvi respublikinio valdymo miestai, kurie tapo prekybos ir finansų centru;
Formavosi samprata, kad viskas priklauso nuo asmenybės gebėjimo ir valios;
Plėtojosi amatai ir prekyba. Stiprėjo prekybininkų bei amatininkų politinė padėtis miestuose;
Italiją pasiekdavo žinios iš visų kraštų.
Pirmą kartą sąvoką rinascita arba rinascimento panaudojo italų menininkas ir biografas Giorgio Vasari 1550 m.,išleistoje knygoje "Žymiųjų italų architektų,tapytojų ir skulptorių biografijos". Jis siekė "naująjį meną" atskirti nuo viduramžių gotikos. 1820-1830 m. prancūzai perėmė terminą ir išplatino visose Europos šalyse. Juo pavadintas pereinamasis laikotarpis tarp Viduramžių ir Naujųjų laikų. Renesanso sąvoką išpopuliarino Bazelio istorikas Jacob Burckhardt savo darbe "Renesanso kultūra Italijoje". ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Dydis136.06 KB
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasHumanitarinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Bendroji Renesanso kulturos charakteristika (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Genzelis
Pasidalink su draugais