Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Petras Pirmasis - reformatorius

Petras Pirmasis - reformatorius

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Rusijos atsilikimo priežastys. Petro Didžiojo reformos. Barzdos kirpimas. Nauji rūbai. Naujų įstaigų įkūrimas. Nauja metų skaičiavimo sistema. Miestų reforma. Monetų reforma. Pagalvės mokestis. Rangų tabelis. Senato, gubernijų ir kolegijų įkūrimas. Sinodo įkūrimas. Armijos ir laivyno sukūrimas. Kitos reformos. Išvados.

Ištrauka

Petras Pirmasis – pasaulinio masto veikėjas. Aistros apie jo vardą verda jau daugiau kaip 200 metų. Petro Pirmojo epocha – bene prieštaringiausiai vertinama Rusijos ir pasaulio istorijoje. Daugelis istorikų stebisi, kaip vienas žmogus sugebėjo pasiekti tokią didelę pažangą tokioje didelėje šalyje. Pažangūs sluoksniai jį laikė didžiausiu reformatoriumi, šlovingu savo šalies sūnumi.
Rusijos caras įnešė didelį indelį į kultūrinį Rusijos visuomenės gyvenimą. Pirmasis šalyje muziejus, pirmoji viešoji biblioteka, pirmieji vieši teatrai, parkai, pirmasis įsakas organizuoti Mokslų Akademiją, pirmosios karo bei profesinės mokyklos, pirmosios spaustuvės, naujos sostinės – Sankt-Peterburgo statyba – visa tai Petro I išmonė. Taip pat labai didelį dėmesį jis skyrė kariniam laivynui, nes čia buvo jo "varomasis arkliukas". Iki tol Rusija neturėjo karinio laivyno, tad tapęs caru Petras I siekė įkurti laivyną, o jį įkūręs norėjo pakelti naująjį rusų laivyną iki Didžiosios Britanijos ar Prancūzijos laivynų lygio.
Caras Petras I, dar vadinamas Petru Didžiuoju, užėmė garbingą vietą tarp didžiųjų protėvių, gynusių Tėvynės nepriklausomybę. Jo talentas įvairiapusis. Jis žinomas visame pasaulyje kaip ypatinga charizmatiška asmenybė. Kitaip nei jo amžininkai, Rusijos didikai, jis buvo išauklėtas, gerų manierų, mokėjo elegantiškai elgtis prie stalo. Apie jo kitus sugebėjimus ir užsiėmimus galima taip pat daug pasakyti. Jis ne tik puikiai mokėjo valdyti kardą, bet ir plunksna, nes daug kūrė. Beje, rašyba carui buvo sunkiausia, jis darė daug klaidų, bet tai jam nesutrukdė rašyti ir kurti. Taip pat mėgo fizinius darbus, noriai darbavosi kirviu, tekinimo staklėmis bei rėžikliu. Apskritai meilė fiziniam darbui buvo neatsiejama nuo Petro Didžiojo. Tačiau labiau už amatus jis jau nuo vaikystės domėjosi karine technika, kovos ginklais. Kaip matome, Petras I buvo puikus karvedys. Jis buvo universalus ir tvarkė viską. Kartu su karo reikalais jis sprendė ir pilietinius: reformavo ekonomiką ir valstybės tvarkymą, kultūrą ir būtį. Petro I užsienio politika, kurią daugelis įvardija kaip labai sumanią, buvo išties unikali.
Rusija niekada nestovėjo vietoje, plėtojosi ir vystėsi, nors ir savaip ir ne visada taip greitai, kaip kitos valstybės. Daug kas tam trukdė: svetimšalių įsiveržimai, totorių-mongolų jungas, kunigaikščių ir bojarinų nesantaika. Petras I pratęsė dėdės ir brolio darbus, bet jis atliko viską taip puikiai ir taip sėkmingai, kad jo pirmtakai negalėjo apie tai net svajoti.
Referato tikslas: atskleisti Petro I būvimo valdžioje reikšmę, pateikti ir išnagrinėti jo padarytas reformas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis24.04 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Petras Pirmasis reformatorius [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Evaldas Šaulys
Pasidalink su draugais