Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Paleolito menas

Paleolito menas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Žmonijos istorijos pradžia. Pirmykščio meno atsiradimas. Paleolito meno raida. Pagrindinės paleolito meno grupės. Paleolito meno periodai. Paleolite išskiriami meno stiliai. Išvados.

Ištrauka

Paleolitas (gr. παλαιός ir λίθος – senasis ir akmuo) arba Senasis akmens amžius yra seniausias akmens amžiaus technologijos vystymosi periodas. Tai laikotarpis nuo pirmųjų įrankių gaminimosi pradžios maždaug prieš 3 - 2,5 mln. metų iki 10 tūkst. pr. m. e., kai pirmykščiai žmonės gyveno versdamiesi medžiokle ir rinkimu, metalai dar nebuvo naudojami, o įrankiai ir ginklai daromi iš akmens, medžio arba (vėlesniais laikais) medžiojamų gyvūnų kaulų.
Paleolitas, kaip ir akmens amžius, skirstomas į tris laikotarpius: ankstyvąjį, vidurinįjį ir vėlyvąjį.
Nuo tada kai žmogus pradėjo suvokti save ir supančią aplinką, jis vienaip ar kitaip bandė atspėti savo prigimties mįslę. Ankstyviausias istorijos etapas – tai mitologinė pasaulėžiūra, kurią vėliau pakeitė, bent Vakarų civilizacijose, pakeitė mitologinė, o šią – mokslinė.
Kultūra yra superorganinis reiškinys, kuriamas žmogaus ir kuriantis žmogų. Kaupti ir iš kartos į kartą perduoti vis didėjančią patirtį meno srityje ir ne tik. O tai padaryti gali tik žmonių visuomenė, kuri, išsiskyrusi iš gyvūnijos pasaulio tapo praktinės ir pažintinės veiklos subjektu. Visuomenės, kaip socialinių santykių sistemos pamatas yra kultūra lemianti jos santykius su gamta ir žmonių tarpusavio santykius.
Menas - visuomeninės sąmonės forma, žmonijos dvasinės kultūros dalis, specifinė pasaulio praktinio ir dvasinio įvaldymo rūšis. Meistriškumo ir vaizduotės panaudojimas kuriant estetinius objektus, aplinką ar patirtį kuria galima būtų dalintis su kitais žmonėmis.
Šio darbo tikslas – atskleisti paleolito meno atsiradimą ir jo raidą. Jo pažangumą ir kitimo stadiją, bei požymius istoriniame laikotarpyje.
Šiame darbe bus tyrinėjami kai kurių istorikų darbai ir nuomonės. Šiam darbui keliami tokie uždaviniai :
Kokia aplinka įtakojo meno atsiradimą ir vystimąsi;
Jos santykis ir kitimas;
Atlikimo technika, tobulėjimas ir naujovės. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis20.76 KB
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasIstorijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Paleolito menas [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 1 Klasė/kursas
  • doc. dr. A. Malonaitis
Pasidalink su draugais