Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Vaikystė XIX amžiuje

Vaikystė XIX amžiuje

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Darbo tikslas, išnagrinėti vaikystę XIX a., kokia ji buvo, kuo ji skiriasi nuo dabartinės. Vaikystė – fenomenali žmogaus gyvenimo apraiška. Tėvo vaidmuo vaiko auklėjime. Motina. Vaikystė lietuvių literatūroje. Išvados.

Ištrauka

Vaikystė – tai pats nuostabiausias žmogaus gyvenimo etapas pilnas nerūpestingumo ir pažinimo džiaugsmo. Vaikystė XIX a. skiriasi ir tuo pačiu panaši į vaikystę XXI a. Skirtumas tas, kad dabar vaikai turi viską, vertinami kaip asmenybės, o XIX a. vaikus dažnai lydėdavo nepriteklius, žaislų trūkumas, vaikai nuo mažų dienų buvo "statomi" prie darbų. Panašumas : vaikų išdaigos, nerūpestingumas.
Darbo tikslas, išnagrinėti vaikystę XIX a., kokia ji buvo, kuo ji skiriasi nuo dabartinės
Rengiant šį darbą, sau kėliau tokius uždavinius:
1. Išsiaiškinti kas yra vaikystė;
2. Koks buvo tėvo vaidmuo vaiko auklėjime;
3. Koks buvo motinos vaidmuo vaiko auklėjime;
4. Kokia vaikystė vaizduojama XIX a. lietuvių literatūros kūriniuose
Atsakymų savo uždaviniams ieškosiu garsių XIX a. lietuvių rašytojų biografijose, bei lietuvių literatūros kūriniuose.
Vaikystė yra gražiausias ir dažnai geriausias žmogaus gyvenimo laikotarpis. Ji kupina emocijų, ieškojimu ir atradimu, neužmirštamu minučių ir įspūdžiu. Vaikystė prabėga kaip trumpa akimirka, bet palieka ryškų pėdsaką žmogaus gyvenime. Mažylis mokosi žengti pirmuosius žingsnius, tarti pirmuosius žodžius, suprasti aplinkinį pasaulį jame vykstančius reiškinius, save, žmones.
Vaiko gyvenimas turtingesnis už suaugusiųjų. Tai natūralus ir nenugalimas veržimasis į pasaulio pažinimą, į tobulėjimą. Vaikas aktyvus ir nenurimstantis, kupinas naujos energijos ir nuolat siekiantis pasinerti į pažinimo paslaptis. Jis mokosi būti suaugęs, savarankiškas, mokosi elgtis su artimaisiais, gyvąja gamta. Vaikas toks pat žmogus kaip ir mes, suaugusieji, tik jis dar mažas, tik jo emocijos stipresnės, įspūdžiai gilesni, vidinis pasaulis spalvingesnis bei tyresnis ir nepalyginti turtingesnis negu suaugusiųjų. Kiekvienas iš mūsų jaučiame vaikystės dvasią ir į ją sugrįžtame keletą kartu: pirmą kartą - su savo vaikais, o antrąkart - su anūkais. Taip nuostabios vaikystės akimirkos ateina į mūsų gyvenimą kiekvieną kartą kitaip. Skirtumas tas, kad vaikas pats tai išgyvena, o suaugusysis sugrįžta į savo praeitį - vaikystę ir tik tada suvokia jos romantiškumą, paslaptingumą, tyrumą ir autentiškumą. Suaugęs žmogus mokosi sugrįžti į vaikystę, nes jo požiūris į žmogų ir aplinkinį pasaulį jau gerokai pakoreguotas, patikslintas, įgijęs kitokį atspalvį. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis12.85 KB
Švietimo institucijaŠiaulių Universitetas
FakultetasHumanitarinis fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Vaikyste XIX amziuje [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Šiaulių Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • R. Civinskas
Pasidalink su draugais