Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Pirmieji žmonės

Pirmieji žmonės

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Žmogaus pasirodymas. Australopitekai. Homo habilis. Homo erectus. Homo sapiens. Homo sapiens sapiens. Išvados.

Ištrauka

Pirmiausia Dievas sutvėrė dangų ir žemę, vėliau šviesą, tamsą, augalus, lietų. Staiga pakilo migla ir uždengė visą žemės paviršių. Iš žemės dulkių Viešpats sutvėrė žmogų ir įkvėpė jam gyvybės. Pasodino sodą, ir ten apgyvendino savo žmogų – Adomą. Adomas jautėsi vienišas, todėl Dievas sukūrė moterį – Ievą. Taip jie abu paliko palikuonių iš kurių po daugybės metų išsivystėme ir mes.
Visais laikais kiekvienam buvo įdomu ir norėjo sužinoti, kaip susiformavo žmogus, kaip jie atrodė, elgėsi, kada tai įvyko ir panašiai. Seniau, kai dar žmonės buvo labiau tikintys, turbūt pakako istorijos apie žmogaus sukūrimą Dievo dėka, tačiau kuo toliau, mano nuomone, tokių žmonių mažėjo.
Žmonės ėmė mąstyti logiškai, viską grįsti faktais, įrodymais. Todėl dabar žmogaus sąvoka būtų aiškinama kaip dvikojis primatas, priklausantis hominidų šeimai ir žinduolių klasei.
Neišimtis esu ir aš. Man taip pat iškilo visi minėti klausimai, tačiau kadangi esu linkusi tikėti moksliškais paaiškinimais, man legendos apie Ievą ir Adomą nepakanka.
Apie pirmuosius žmones buvo aiškinama mokykloje, tačiau ta informacija labai siaura bei daugelis dalykų jau užmiršta, todėl panorau plačiau pasidomėti šia tema. Juk kiekvienas mes esame žmogus ir, manau, bent kiek nutuokti apie žmogaus atsiradimą žemėje yra būtina.
Man tai puiki proga prisiminti viską, ką mokykloje praleidau pro ausis ir sužinoti kažką naujo, ko galbūt ir niekada nebūčiau sužinojusi.
Enciklopedijose teigiama, jog vienos rečiausių yra žmogaus protėvių ir jų giminaičių fosilijos. Dinozaurai dar dominavo, kai atsirado tupajos, pirmieji į primatus panašūs žinduoliai. Prieš 55 milijonus metų išsivystė ir dabartinių lemūrų protėviai, turintys griebimui tinkamas rankas ir kojas, erdvinę regą ir palyginti dideles smegenis. Pirmosios beždžionės pasirodė prieš 30 milijonų metų, o žmogbeždžionės – prieš 8 milijonus metų. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis1.43 MB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Pirmieji zmones [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Šiaulių r. Gruzdžių gimnazija / 10 Klasė/kursas
  • J. Kundrotienė
Pasidalink su draugais