Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Lietuvoje cirkuliavę pinigai: 1916-1922 m.

Lietuvoje cirkuliavę pinigai: 1916-1922 m.

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Osto pinigai. 1916-1922 m. Sedos laikinieji pinigai 1915 m. Panevėžio laikinieji pinigai. Vilniaus bankų bilietai 1920 m. sausio 31 d. Rusų rubliai. Vokiečių markė. Išvados.

Ištrauka

Pinigai – atsiskaitymo už prekes ar paslaugas, taip pat kaupimo priemonė. Pinigai yra vienas pagrindinių ekonomikos mokslo tyrimų objektų. Pinigų klausimas svarbus ne tik ekonomistams, bet taip pat istorikams, politikams, teisininkams.
Iš tiesų istorikas nagrinėdamas žmonijos praeities gyvenimą, pastebi vyraujančią tendenciją, kad jame didelį vaidmenį vaidina pinigai ir su jais taip pat artimai susiję brangieji metalai.
"Tačiau vis dėl to pinigai nėra vien pasyvus ūkiško žmonių tarpusavio santykių bei kultūrinio sugyvenimo veiksnys. Jie nėra neutralus ūkio reiškinys. Pinigai veikia ūkišką krašto pajėgumą ir tinkamai tvarkomi virsta svarbiu ekonominės krašto raidos bei kultūrinės tautinės pažangos varikliu. Žinoma pinigai nėra vienintelis ekonominės bei kultūrinės gerovės kūrėjas, tačiau svarbu akcentuoji ir tai, kad vis dėl to pinigai atlieka vieną svarbiausių ūkiškos bei kultūrinės pažangos veiksnių. Jie yra tas būtinas įrankis, kurį tauta tinkamai vartodama, gali pasiekti tų tikslų, kuriuos gyvenimas jei duoda. "
"Pirmasis pasaulinis karas pakirto daugelio šalių ekonomiką, sutrikė pinigų apyvartą, iš kurios dingo auksinės ir sidabrinės monetos. Karo ir pokario metų ekonominės suirutės Vokietijoje, bei pilietinio karo Tarybų Rusijoje sąlygomis ėmė trūkti smulkios vertės pinigų. Dėl šių aplinkybių buvo išleista gausybė laikinųjų piniginių ženklų, kuriuos emitavo įvairūs vietinės valdžios organai – miestų ir apskričių savivaldybės, įvairios vyriausybės, taip pat kai kurie bankai, prekybos ir pramonės įmonės, taip pat profesinės sąjungos. Šie bonai negausioje lietuviškoje bonistinėje literatūroje vadinami vietiniais, laikinaisiais, kadangi jų vartojimas apribotas teritorijos ir laiko atžvilgiu, t.y. jie kursuoja emitentui pavaldžioje ir dažniausia turi galiojimo terminą, kuriam suėjus panaikinami ir keičiami į valstybinius pinigus.
Laikinieji pinigai skiriasi nuo valstybinių pinigų popieriaus kokybe, įrašais vaizdais, tiražu, būna mažesnio formato, smulkesnių nominalų. Tačiau jie yra istorijos dalis, todėl svarbu susipažinti su jų leidyba, cirkuliacija ir k. t. Šiame darbe norėčiau aptarti 1916-1922 m. Lietuvoje cirkuliavusius pinigus, bei jų reikšmę Lietuvos istorijai. " ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Dydis503.76 KB
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasHumanitarinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Lietuvoje cirkuliave pinigai 1916 1922 m. [speros.lt].doc
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • Almonaitis
Pasidalink su draugais