Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Graikų mitai

Graikų mitai

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Senovės graikų mitai. Pelopas, Dziausas, Odisėjas. Mitologiniai vaizdiniai. Religija. Išvados.

Ištrauka

Kaip ir kiekviena tauta, taip ir graikai, turi savo kultūrą, religija, mitus. Mitas yra paprastas pasakojimas, kuris remiasi tradicija. Mitai, legendos buvo įtvirtinamos liaudies žodinėje tradicijoje, tam tikra ritmika, pagrįsta istorija buvo perduodama iš kartos į kartą, mechaniškai kartojant žodžius, netgi intonaciją.
Senieji Egėjo jūros baseino gyventojai visas gamtos jėgas ir reiškinius laikė visagalėmis nemirtingomis būtybėmis – dievais, kuriuos jie įsivaizdavo kaip idealius žmones su žmogiškais jausmais – džiaugsmu, neapykanta, pavydu ir t.t.
Senovės graikų mituose pasakojama apie dievų nuveiktus darbus, vaizduojami antgamtinę galią ir jėgą turintys herojai, jų žygdarbiai bei nuotykiai. Šie žmonės buvo laikomi įvairių dievų ir deivių vaikais.
Atskirų mitinių padavimų ciklai, iš pradžių atsiradę Egėjo baseino dalyse, palengva susiliejo į savitos religinės pasaulėžiūros, grindžiamos nesuvokiamų gamtos reiškinių dievinimu ir protėvių, garbinimu.
Senovės graikų mitai ilgainiui buvo praturtinti padavimais apie realius istorinius įvykius, tapusius epinių poemų – "Iliados", "Odisėjos" ir kitų – fabulos pagrindu, ir savitai atspindėjo juos sukūrusios gamtinės ir visuomeninės aplinkos reiškinius.
Vystantis visuomeniniams santykiams – formuojantis genčių sąjungoms – buvo kuriamos įvairios dainos ir himnai, taip pat buvo kuriami padavimai apie dievus ir deives, jų kišimąsi į asmenų bei genčių reikalus. Realūs istoriniai faktai buvo nuspalvinami legendinėmis smulkmenomis. Atsiradę vienoje gentyje, mitai ir legendos plito tarp kitų genčių, keliavo iš kartos į kartą. Ypač daug mitų sukurta II tūkstantmečio pr. Kr. pabaigoje – I tūkstantmečio pr. Kr. pradžioje. Mitus ir padavimus kūrė bei skleidė klajojantys dainininkai – aoidai.
Pamažu įvairiose Graikijos srityse susiformavo ištisi padavimų apie vieną ar kitą dievą bei didvyrių ciklai. Kretos saloje buvo pasakojama apie galingąjį dievą Dzeuso, kuris, pasivertęs jaučiu, pagrobė Finikijos karalaitę Europą, tapusią Kretos karalių promotina. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis6 puslapiai 
Dydis15.98 KB
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Graiku mitai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 6 puslapiai 
  • Klaipėdos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • Strakauskaitė
Pasidalink su draugais