Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Vytautas Didysis — karo vadas

Vytautas Didysis — karo vadas

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Vytautas – visos Lietuvos valdovas. Vytauto kovos su sričių kunigaikščiais. 1394 metų Ordino žygis į Lietuvą. Vytautas Žalgirio laukuose. Pasiruošimas mūšiui. Karo strateginis planas. Lietuvių manevras. Susikovusių kariuomenių vadų palyginimas. Išvados. Priedai (5).

Ištrauka

Temos pagrindimas. Vytautas pradėdamas valdyti Lietuvą, ją rado sudaryta iš daugybės sritinių kunigaikštyščių, o paliko ją vieningą, valdomą vieno didžiojo kunigaikščio. Jo dėka Lietuva įstojo į pasaulio valstybių tarpą: tapo lygi su kitomis valstybėmis. Žmonės pradėjo šviestis, vyko į Europos universitetus mokytis. Prasidėjo glaudūs prekybos ryšiai su Vakarų Europa, Vilnius tapo didelis Rytų Europos miestas. Trumpai tariant, Vytautas padėjo pamatus kurtis naujajai Lietuvai. Tačiau nepaisant to, visgi didžiausias Vytauto nuopelnas išgarsinęs Lietuvą ir jį patį visame pasaulyje, pergalė Žalgirio mūšyje.
Temos aktualumas ir naujumas. Ši tema aktuali, nes šiemet buvo švenčiamos 600-osios Žalgirio mūšio metinės. Žalgirio mūšis yra labai svarbus mūsų istorijai, nes mes, lietuviai, nugalėjome šitokį didžiulį priešą. Ne mažiau svarbus yra šio mūšio strategas ir vadas Vytautas, kuris privedė Lietuvą prie šios pergalės. Ši tema nėra išskirta, kaip atskira. Apie ją nėra išleistų knygų ar kažkokių rinkinių, kuriuos pasiėmę galėtumėme įvertinti Vytautą kaip karo vadą.
Tyrimo objektas. Išsiaiškinti Vytauto, kaip karo vado, veiklą mūšio lauke.
Tikslas. Išanalizuoti Vytauto veiklą, strategiją, jo gebėjimą vadovauti mūšiui.
Uždaviniai. 1. Pateikti svarbiausias Vytauto kovas. 2. Įvertinti Vytauto strateginį karo planą. 3. Išanalizuoti Vytauto veiklą Žalgirio mūšyje.
Temos chronologinės ribos. Nuo 1394m. iki 1415m. Tai svarbiausias kovų laikotarpis Vytauto gyvavimo metu. Šiuo laikotarpiu vyko svarbiausios Vytauto kovos: su sričių kunigaikščiais ir Žalgirio mūšis.
Tyrimo metodai. Lyginamasis. Įvairiuose veikaluose galima rasti daug skirtingų vertinimų apie Vytauto veikimą Žalgirio mūšio lauke, jo mokėjimą vadovauti kariuomenei. Vieni mano, kad jo veikla buvo žalinga, o kiti sako, atvirkščiai, kad labai naudinga. Rašydama šį darbą bandysiu sulyginti tris pagrindinius Žalgirio mūšio vadus ir išskirti svarbiausius jų bruožus bei sugebėjimus. Ypatingai akcentuojant Vytauto išskirtinius bruožus.
Aprašomasis. Aprašysiu svarbiausias Vytauto kovos, kuriose jis pasireiškė kaip geras strategas. karo vadas. Tai pat kovas kurios buvo svarbios Lietuvai tuo laikotarpiu.
Apibendrinimo. Apibendrinsiu Vytauto veiklą visuose mūšiuose, jo išskirtinius bruožus vadovaujant kariuomenei. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Dydis983.94 KB
Švietimo institucijaLietuvos Edukologijos universitetas
FakultetasIstorijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Vytautas Didysis -- karo vadas [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Lietuvos Edukologijos universitetas / 2 Klasė/kursas
  • K. Laurinavičius
Pasidalink su draugais