Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Karo technika

Karo technika

  
 
 
1234
Aprašymas

Tankas KV-1. Tankas Nashorn asa. Tankas Kugelblitz. Tanaks LT vs.38. Tankas Sherman. Bombonešis Junkers. Naikintuvas Spitfire. Pirmasis WV "vabalo" modelis.

Ištrauka

Šio tanko sukūrimas, tai tikras atsitiktinumas. 1938 metų pabaigoje konstruktoriai priėjo išvados, kad ateičiai reikės kurti tankus su storu šarvu, o iki to laiko buvo gaminami maži, plono šarvo tankai. Storašarvius tankus 30 - ųjų metų pabaigoje spėjo pagaminti tik CCCP ir Prancūzija. Prieš antrąjį pasaulinį karą CCCP karinėje ginkluotėje buvo šie tankai: T – 35, T - 28, T - 26, BT - 2, BT – 5. Visi išvardintieji tankai turėjo daug trūkumų: plonas šarvas arba tankas labai gremėzdiškas, turintis daug bokštelių, lėtas. Prasidėjo Suomijos karas su CCCP. Raudonosios armijos konstruktoriams buvo įsakyta sukurti naują tanką, kurį galėtų išbandyti Suomijos kare. Konstruktoriai sukūrė tanką SMK ir dėl viso pikto sukūrė bandomąjį tanką KV (Klimas Vorošilovas). Abu tankus nusiuntė į frontą Suomijoje. Pirmasis mūšis įvyko 1939 metų gruodžio 17 dieną. Tankas SMK užvažiavo ant minos ir įgula jį paliko. KV parodė save iš gerosios pusės, tačiau labai greitai išaiškėjo, kad 76 mm pabūklas L-11 yra per silpnas kovoti su sustiprintais betoniniais ugnies taškais, nors tuo metu ir Suomijos kariuomenė neturėjo tankų ar prieštankinių ginklų pajėgių kovoti su šiuo galiūnu.
Pats garsiausias Nashorn asa buvo Albert Ernst .1943-uju Gruodžio 23 tik per vieną dieną jis sunaikino 14 rusų tankų sunaudodamas tik 21 sviedinį. Tai įvyko prie Vitebsko ir po šio mūšio Albert'as gavo pravarde "Vitebsko tigras" Isviso 1943uju Gruodi jis sunikino 19 tanku ir 1944ųjų pradžioje buvo apdovanuotas Riterių kryžiumi.
Gegužės pradžioje 1945-ųjų kitas Nashorn vadas leitenantas Beckmann'as sunikino rusų tanka IS-2 iš 4600 metrų atstumo.
Kaikurie Nashorn ekipažai raportuodavo, kad pavykdavo rusų tanką T-34 sunaikinti iki 4000 metrų .Taip pat pagal raportus nuo šių naikintojų stipriai nukentėjo KV ir IS tankai bei savaeigiai pabūklai SU-152,ISU-122,ir ISU-152.
Būtent Nashorn sąskaitoje yra vienintelis Europoje sunaikintas amerikiečių tankas M26 Pershing. Pershing'as buvo pamištas iš 250 atstumo vieninteliu šūviu. Šį dvikova įvyko 1945-ųjų Gegužes 6 dieną. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos konspektas
KategorijaIstorija
TipasKonspektai
Apimtis4 puslapiai 
Dydis241.73 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Karo technika [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais