Išplėstinė paieška
 
 

Masonai

  
 
 
1234567
Aprašymas

Įvadas. Masonų atsiradimas. Masonų skelbiamos idėjos. Kaip tampama masonu. Masonų mistika ir simbolika. Masonų ložių nariai. Išvados.

Ištrauka

Lietuva prarado nepriklausomybę po trečiojo abiejų tautų valstybės padalijimo 1795 m. , kuri buvo atgauta tik 1918 m. Visas XIX a. buvo naujos Lietuviškos modernios valstybės atsiradimas, kuomet plito nepriklausomybės atgavimo, išsivadavimo iš carinės Rusijos priespaudos, tautinės savimonės atsiradimo idėjų laikotarpis. Apskritai kito požiūris į kalbos svarbą, kuri dabar sudarė vieną iš svarbiausių tautos etninės kultūros pagrindų. Mažojoje Lietuvoje Lietuvos visuomenei rei-kėjo atlaikyti vokietinimo politiką, o Didžiojoje Lietuvoje – rusinimą bei lenkinimą. Dėl tokio spaudimo XIX a. lietuvių tauta pasijuto esanti prie pražūties ribos. Gal todėl tautines idėjas pradėjo puoselėti pirmieji iš valstiečių kilę inteligentai, kurie ir kūrėsi į įvairias draugijas. Bet labiausiai šio laikotarpio dvasią išreiškė Lietuvos masonų, arba dar kitaip vadinamų laisvųjų mūrininkų draugija, kuri liaudies kalboje buvo virtusi parmazonais, bei jų ložių veikla. Savo esė ir bandysiu panagrinėti šią mistišką, paslaptingą draugiją, daugiausia dėmesio kreipdama į jos veiklą, ritualus, jos skelbiamas idėjas, bei mėginsiu parodyti, kad masonų ložių veikla turėjo įtakos ir tolimesnių draugijų kūrimuisi. Apie šią organizaciją dar kol kas nėra labai daug žinoma, bandymų pristatyti masoniką būta galbūt tik 1968 m. tuometiniame Lietuvos istorijos ir etnografijos muziejuje atidarytoje pirmojoje Lietuvoje nuolatinėje valstybės istorijos ekspozicijoje, kur viena vitrina buvo skirta masonų veiklai Lietuvoje. Todėl mane ir sudomino ši paslaptinga oragnizacija. Rašydama esė rėmiausi daugiausia Aleksandravičiaus Egidijaus, Kulakausko Antano knyga "Carų valdžioje, Lietuva XIX amžiuje", Maciūno Vinco knyga "Lituanistinis sąjūdis XIX a. pr." bei internetu.
Žodis "masonai" kilo iš prancūzų kalbos ir reiškia "mūrininkai". Laisvųjų mūrininkų arba masonų judėjimas prasidėjo XVIII a , tiksliau 1717 metais D.Britanijoje, nors apraiškų buvo ir anksčiau, net ankstyvaisiais viduramžiais XI-XIII a., kūrėsi pirmosios laisvųjų mūrininkų ložės, kuriose meistrai dalydavosi savo amato paslaptimis, o XVII a. Anglijoje ložėse buvo dalijamasi, platiesiems visuomenės sluoksniams nesuprantamomis idėjomis. Tačiau kaip atskira organizacija masonai plito XVIII a ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Dydis19.01 KB
Failo pavadinimasMicrosoft Word Masonai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Pasidalink su draugais