Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>"Diabolo" Europoje

"Diabolo" Europoje

  
 
 
1234567
Aprašymas

Diabolo kelias iš Kinijos į Europą. Čempionatai Prancūzijoje. Populiarumas. Darbas iliustruotas nuotraukomis.

Ištrauka

Tiksliai pasakyti, kada atsirado pirmieji "diabolo" yra gan sudėtinga. Bet istorikai visgi sutaria, jog Kinijoje, kur jis buvo išrastas, juo žongliruojama jau daugiau kaip 4000 metų. Kinijoje jie iki šiol gaminami iš bambuko su kiaurymėmis, kurios priverčia besisukantį "diabolo" skleisti švilpimą. Tuo švilpimu pirkliai kviesdavo ir bandydavo pritraukti pirkėjų dėmesį .
Tačiau aš norėčiau papasakoti apie tuos laikus, kai šis žaidimas britų ir prancūzų misionierių bei keliautojų dėka buvo atgabentas į Europą ir susilaukė begalinio populiarumo, ypatingai Prancūzijoje.
Šis žaidimas turėjo daug įvairiausių pavadinimų. Pavyzdžiui Chanų dinastijos valdymo metu įsivyravo pavadinimas "Kouen-gen", kuris reiškia - kažką panašaus į "priversk bambuko lazdelę švilpti". Atsidūręs Europoje, šis žaidimas buvo pervadintas į "diaballo" ir šiuo metu jis vaidinamas tiesiog "diabolo". Šis pavadinimą galima paaiškinti pasitelkus graikų kalbą, mat dia išvertus iš graikų kalbos reiškia per, o ballo – mesk. Kartais jį vadindavo "velniu ant pagaliukų". Anglijoje jis žaidimas pasirodė XVIII a. pab.
Prancūzijoje šis žaidimas labai greitai prigijo ir buvo laikomas netgi lygiaverčiu tenisui. O nuo 1810 metų buvo pradėti steigti klubai ir čempionatai. Trumpiau tariant "diabolo" tapo be galo madingi tarp Paryžiaus aukštuomenės narių . O patys čempionatai vykdavo toje vietoje kur šiuo metu yra garsieji eliziejaus laukai. Šis žaidimas buvo toks madingas, jog net Napoleono I teisme kalbama apie tai, jog jis azartiškai žaisdavo su iš masyvaus medžio pagamintais "diabolo" . Bėgo metai, tačiau pats žaidimas vis dar buvo gaminamas iš medžio ir laukte laukė atnaujinimo ir modernizavimo. Tokį, kokį mes jį turime šiandien, 1906 metais sukonstravo prancūzas Gustave Philippart. Jis metaline ašimi sujungė du guminius kupolus . Iš karto po moderniojo naujo "diabolo" sukūrimo šis žaidimas tapo gerokai prieinamesnis įvairiems socialiniams sluoksniams. Buvo pradėtos kurti įvairios žaidimo taisyklės, nusakančios kaip žaisti "diabolo tenisą", "Diabolo" tapo priemone mokantis įvairius sudėtingesnius ir lengvesnius triukus, ir bendrąja prasme tapo vis populiaresne aktyvaus laisvalaikio leidimo forma . Prekyboje pasirodė netgi sveikinimo atvirukai reklamuojantys šį žaidimą. Štai pavyzdžiui pav.3 tai 1908 metais Prancūzijoje išleistas atvirukas. Panašių leidinių maždaug tuo pat metu atsirado ir Didžiojoje Britanijoje. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos namų darbas
KategorijaIstorija
TipasNamų darbai
Apimtis5 puslapiai 
Dydis383.46 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Diabolo Europoje [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Namų darbai
  • 5 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais