Išplėstinė paieška
 
 

Tankai

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526272829
Aprašymas

Įvadas. Istorija. Legendiniai Vokiečių tankai. PzKpfwVPanther. PzKpfw VI "Tiger". Rusų tankai. Legendinis T-34. Sunkusis tankas KV-1. Prototipai. Krylja tanka. Panzerkampfwagen Bär. Panzerkampfwage Löwe. XX amžiaus tankai. M1, M1A1, M1A2 "Abrams" Leopard 2. Challenger2. T-90. Leclerc. Lietuvos kariuomenės tankai.

Ištrauka

Žmonės nuo seno kariavo ir tam naudojo įvairiausius ginklus, kurie nuolat tobulėjo ir tobulėja. Karo pramonė nuolat investuoja didžiules pinigų sumas į naujų ginklų ir technologijų kūrimą, kurios dažnai vėliau pritaikomos ir civiliniame gyvenime. Visgi iki pat I-ojo ir II-ojo Pasaulinių karų žmonija naudojo gana primityvius ginklus, kurių vystymasis buvo gana lėtas. Prasidėjus Pasauliniams karams buvo sukurta galybė naujų ginklų, technologijų bei kariavimo būdų. Ypač daug naujų ginklų buvo panaudota per II-ąjį Pasaulinį karą. Vienas reikšmingiausių ginklų panaudotų per šį karą yra tankas, kuris šiandien yra pagrindinė sausumos kariuomenės ginkluotė. Neveltui amerikiečiai taip drąsiai puolė Iraką. Su tokiomis sausumos pajėgomis, kuriose netrūksta naujausių technologijų prikimštų tankų, prieš kuriuos rimtai pasipriešinti irakiečiai neturėjo su kuo, galima pulti ne tik Iraką.
Šio referato tikslas yra apžvelgti tankų vystymosi istoriją, supažindinti skaitytojus su pačių žymiausių ir didžiausią įtaką padariusių tankų sandara ir juose naudojamomis technologijomis bei supažindinti su pačiais naujausiais tankais ir neįprastais tankų konsepciniais modeliais. Visa tai gana aktualu šiandieniniame kintančiame pasaulyje, ypač atsižvelgiant į tai, jog pasaulyje siautėja terorizmo baimė, neprognozuojami įvairių valstybių diktatoriai kuria branduolinius ginklus, o galingiausia pasaulio valstybė nevengia imtis prieš juos drastiškų veiksmų. Be to, nereiktų pamiršti ir to, kad Lietuva ne taip jau seniai tapo NATO nare, o vos prieš penkiolika metų tie patys tankai traiškė Lietuvos nepriklausomybės gynėjus prie Vilniaus televizijos bokšto.
Perskaitę šį referatą skaityotjai susipažins ne tik su tankų istorija, sandara ir reikšme sausumos pajėgose, bet kartu susipažins su naujausiomis technologijomis, kurios naudojamos jų gamyboje.
Pirmieji tankai buvo sukurti Didžiojoje Britanijoje 1915 m., gana sėkmingai panaudoti I-ajame Pasauliniame kare. Nepaisant to, kad tuometinė ginkluotė neleido efektyviai pasipriešinti tankų puolimams, jie karo pobūdžio ir eigos nepakeitė, nes buvo labai nepatikimi, turėjo mažą veikimo spindulį. Pabūklų charakteristikos buvo nepakankamos, kad efektyviai naikinti nutolusius taikinius ar masyvesnius įtvirtinimus.
Po II-ojo Pasaulinio karo tankų gamyba buvo vystoma toliau, tačiau daugumoje šalių - gana neapgalvotai. Dauguma konstruktorių bandė kurti arba labai silpnai šarvuotas ir ginkluotas mašinas, savo charakteristikomis tinkamesnes I-mo Pasaulinio karo laikams, arba itin perkrautas, daugiabokštes, lėtaeiges mašinas. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos referatas
KategorijaIstorija
TipasReferatai
Apimtis27 puslapiai 
Dydis625.17 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Tankai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Referatai
  • 27 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
Pasidalink su draugais