Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Didysis Vilniaus seimas (3)

Didysis Vilniaus seimas (3)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Lietuvių moderniosios tautos tapsmo seminaras. Įvadas. Lietuvos politinė situacija 1905 metais. Suvažiavimo idėja ir iniciatyva. Lietuvos visuomenės pasirengimas suvažiavimui. Suvažiavimo nutarimai ir jų pasekmės. Didžiojo Vilniaus seimo reikšmė lietuvių tapsmui moderniąja tauta. Išvados.

Ištrauka

Pasirinktas darbo tyrimo objektas – 1905 m. Didysis Vilniaus seimas. Nagrinėjant šį objektą bus stengiamasi trumpai aprašyti tuometinę politinę situaciją, lietuvių suvažiavimo idėją ir iniciatyvą. Taip pat aptarti pačios lietuvių visuomenės pasirengimą suvažiavimui, suvažiavimo nutarimus ir jų pasekmes. Tačiau didžiausias dėmesys, šiame darbe, skiriamas Didžiojo Vilniaus seimo reikšmei lietuvių tapsmui moderniąja tauta. Darbe bus stengiamasi įrodyti, kad Didysis Vilniaus seimas suvaidino svarbų vaidmenį lietuviams tampant modernia tauta.
Šiame darbe bus bandoma nuosekliai ir visapusiškai ištirti tiek patį Didįjį Vilniaus seimą kaip modernios lietuvių tautos atstovybę, tiek atskirus su juo susijusius klausimus: seimo prielaidas, jo idėjos genezę, požiūrį į Lietuvos valstybingumo perspektyvas, seimo eigą ir jo reikšmę galutiniam lietuvių politinės struktūros susiformavimui, kaip jau minėta, seimo rezultatus ir jų reikšmę lietuvių pilietiniai – politiniai savimonei formuoti ir Lietuvos valstybingumui atkurti. Taigi didesnis dėmesys bus skiriamas vidiniams lietuvių ir Lietuvos visuomenės raidos veiksniams.
Darbe bus bandoma sieti Didįjį Vilniaus seimą su 1905 – 1906 m. tautine revoliucija Lietuvoje. Seimas bus tiriamas kaip tautinės revoliucijos kulminacija, ženklinusi lietuvių atgimimo tautinio – politinio etapo pabaigą ir tautinio – valstybinio etapo pradžią.
Norint geriau suprasti patį Didyjį Vilniaus Seimą, jo reikšmę lietuvių tapsmui moderniąja tauta naudotasi E. Motiekos , Pr. Klimaičio , P. Rusecko , A. Kačerauskienės , I. Bražienės darbais. Gilinantis į to meto situaciją naudoti A. Tylos , VI. Nagevičiaus , A. Kulikausko darbais. Taip pat naudotasi J. Varnienės sudarytu straipsnių rinkiniu, B. Butkevičiūtės, A. Matijošienės , V. Kudirkos darbais apie Didžiojo Vilniaus Seimo atgarsius periodinėje spaudoje. Naudotasi ir medžiaga apie metines lietuvių suvaževimo sukaktuves ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos namų darbas
KategorijaIstorija
TipasNamų darbai
Apimtis10 puslapių 
Dydis55.16 KB
Švietimo institucijaVytauto Didžiojo Universitetas
FakultetasHumanitarinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Didysis Vilniaus seimas (2) [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

  • Namų darbai
  • 10 puslapių 
  • Vytauto Didžiojo Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • M. Simanavičius
Pasidalink su draugais