Išplėstinė paieška
 
 
Pradžia>Istorija>Modernusis antisemitizmas

Modernusis antisemitizmas

  
 
 
12345678
Aprašymas

Žydų egzistencijos problema. Žydų tragedijos istorija. Antisemitizmas. Antisemitizmo skleidėjai.

Ištrauka

Žydų egzistencijos problema,žydų tragiškas likimas,antisemitizmas.Visi šie žodžių junginiai jungia pačią opiausią Europos tragediją – masinės nekaltų žmonių žudynes. Žydų tema tampa spekuliatyvia visuomenės tema: išleista nesuskaičiuojama gausybė apie žydus įvairiausių kraštų autorių išleistų knygų, žurnaluose mirga straipsniai, cituojantys žydų atsiminimus iš koncentracijos stovyklų ar ilgus skundus pasauliui, kuris nesutrukdė vykdyti milžiniškos tragedijos, televizoriaus ir kino teatro ekranuose rodomi filmai šiomis temomis…Taigi informacijos gausu, tačiau dažniausiai ji nebūna objektyvi, daugiau ar mažiau imponuojanti nukentėjusiai ar kankinančiajai pusei.
Kodėl aš pasirinkau, remdamasi viena iš gausybės knygų pateikta medžiaga, rašyti darbą būtent žydų tematika? Atsakymo ir pati nežinau. Nesu antisemitinė, žydų problema niekada nekėlė man pernelyg didelio smalsumo ( anksčiau užtekdavo medžiagos, pateiktos istorijos mokykliniame vadovėlyje), tačiau staiga, man pačiai netikėtai ši tema tapo įdomi. Galbūt mano susidomėją paskatino per televizoriaus ekraną rodomi filmai, o galbūt tai tik jaunatviškas smalsumas.
Savo įžangos pabaigoje norėčiau pateikti citatą, iš 2004metų gruodžio 30dienos Užsienio reikalų ir tarptautinių reikalų komiteto pranešimo apie visuotinį antisemitizmą : "Antisemitizmas per amžius vargino pasaulį. Pasiekęs savo radikaliausią ir žiauriausią viršūnę – Holokaustą – antisemitizmas atnešė mirtį milijonams žydų ir kančias nesuskaičiuojamai daugybei kitų žmonių. Subtilesnės, ne tokios niekšiškos antisemitizmo formos griovė gyvenimus, naikino religines bendruomenes, skaldė socialiniu ir politiniu požiūriu, painiojo santykius tarp valstybių ir trikdė tarptautinių organizacijų darbą. Pasaulio visuomenės nariams tampant vis labiau tarpusavyje susijusiems, antisemitizmas tampa nepakeliama našta" ...

Rašto darbo duomenys
DalykasIstorijos konspektas
KategorijaIstorija
TipasKonspektai
Apimtis5 puslapiai 
Dydis20.84 KB
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasIstorijos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Modernusis antisemitizmas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

  • Konspektai
  • 5 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Dr. doc. N. Šepetys
Pasidalink su draugais